آلوئه ورا

شرکت فرهیختگان طب سینا

روش درمان با آلوئه وراء

1- درمان بيماريهای زنان و زايمان  

درمان بیماریهای زنانه با استفاده از ژل آلوئه وراء به روش ژل گذاری در رحم ودهانه ناحیه تناسلی می باشد به این طریق که برگ آلوئه وراء را پوست کنده و ژل موجود درآن را به طول 20 سانتی متر و قطر4 سانتی مترکه  حدود تقریبی ژل مورد نیاز است ازآن جدا کرده و از طریق ناحیه  تناسلی ژل گذاری صورت می گيرد به طوری که کاملا به داخل فرو رفته و نوک ژل به داخل رحم  رسیده باشد وسپس به حالت دراز کش به استراحت پرداخته شود زیرا راه رفتن و تحرک باعث بیرون آمدن آن می شود ماندن ژل اگر شب تا صبح  باشد هنوزبهتراست این عمل در دختران به صورت مالش ژل به سطوح  خارجی تا حدودی  می تواند مفید واقع  گردد و روش دوم  که  در دختران  و  زنان کاربرد دارد و بیشتر دختران ازآن استفاده می کنند درمان با عصاره و پودرآلوئه وراء می باشد به این طریق که  حدود یک  گرم عصاره يا پودر آلوئه وراء يعنی محتوی دو كپسول 500 ميلی گرمی را در چند ليترآب ريخته و در داخل آن  نشسته  بطوری  که آب قابل نفوذ به بدن باشد عصاره حل شده  درهردو یعنی استفاده از ژل وعصاره برای دختران و زنان درضد عفونی کردن سطح خارجی اثر مساوی دارد وهم چنین خوردن ژل آلوئه وراء در ترشحات رحم  تاثیرفراوان دارد که این عمل برای شستشوی رحم در زنان و دختران نقش بسزايی دارد و باعث تنظیم شدن قاعدگی نیز می شود.

استفاده از ژل گذاری و شست وشو با عصاره علاوه برضدعفونی وکشتن انواع قارچ و ویروس وباکتری درسطوح داخلی وخارجی نقش مهمی در درمان:

 1- امراض عفونی

 2- درمان نازایی

 3- درد های درون رحمی و دستگاه تناسلی

4- خارش و درد

 5- تیرگی نواحی بیرون

 6- درمان عرق سوز نواحی بیرون

 7- درمان و تنظیم قاعدگی

 8- برطرف کننده ی بوی نامطبوع

 9- جلو گیری کننده از  تکثیر باکتریهای مضر

10-  جلوگیری کننده ازخشکی مخاط

11- سازگاربا  باکتریهای مفید و تقویت آنها می گردد .

مواردمصرف:
الف: شستشوی روزانه ناحیه تناسلی مخصوص بانوان ودوشیزگان
ب: شستشوی قبل  و بعد از شنا و فعالیت های  ورزشی
پ : شستشوی  قبل  و بعد  از نزدیکی
ج: شستشو  در  دوران  بارداری

2-روش مصرف جلدی ژل وتقويت وضد عفونی پوست بدن
 درمان وضدعفونی پوست وازبین بردن انواع اسپرقارچ وباکتریهای موجود دردرون روزنه های پوستی جهت جلوگیری ازتخریب دیواره  پوست خصوصا صورت واندام درمعرض محیط با ژل آلوئه وراء امکان پذیر می باشد.
مزایایی که سبب می شود آلوئه وراء برای مصارف پوستی استفاده گردد عبارتند از : 

 2-1- دردرمان ترکهای پوستی وخشکی پوست موثرمی باشد بخصوص اگزمای دور چشم

2-2-  با رساندن اکسیژن بیشتر به سلول های پوست سبب ترمیم بافت پوست می گردد.

 2-3- پوست هایی که در اثرآفتاب ، سوختگی پیدا کرده اند را ترميم می کند . 

2-4- سلول های پوستی مرده را از بین می برد و سلول های  جوان جایگزین آن می شود بنابراین  پوست را  تازه  و درخشان  می سازد.

2-5-  مانع  از پیری  پوست  و چروک  آن  می گردد. 

2-6- شدت رنگدانه های پوستی را کاهش داده بنابراین سبب کم رنگ شدن لکه های پوستی می شودومی توان با استفاده مداوم لکه های سیاه راازبین برد.  

2 -7- آلوئه وراء سبب افزایش جذب رطوبت پوست گردیده وپوست راانعطاف پذیرمی سازد.   

2-8-  در  پیشگیری از بیماری های پوستی موثرمی باشد .

2-9-  به علت داشتن کلاژن و ویتامین E  نرمی پوست را افزایش می دهد.  

 2- 10-  ph آن نزدیک بهPH  پوست است.    

2-11- ازآلوئه وراء به علت داشتن خواص ضد سوختگی می توان درکرمهای ضد آفتاب استفاده کرد ويا قبل ازمصرف كرم ضد آفتاب به صورت ماليده شود.

 2- 12-  دردرمان ترک بین انگشتان موثراست .       

 
2-13-  لوسیون آلوئه وراء بعنوان  پاک کننده  برای پوست بکار می رود.

 2-14-  تاثیر خنک کنندگی  روی  پوست  دارد.

 2-15-  با مالش ژل آلوئه وراء به صورت، قبل از هر کرمی می توان  مطمئن شد که  کرم حاوی ژل آلوئه وراء است.                                                                                                                                                       

2- 16 -  درمانگر جوش ودمل های چرکی صورت و بدن است.
2- 17- در درمان دست ترک خورده بدن و نوک پستان ترک خورده دراثر شیردهی موثر می باشد.
2-18-  جلوگیری از چین و چروکهای بدن ، ضمناً آلوئه وراء فقط 20% از چروکها را اصلاح  می کند و فقط در جلوگیری ازپيدايش چروکها موثر است.
2-19-  آلوئه وراء  بهترین  مرطوب کننده  است
2-20-  جلوگیری از تخریب  پوست  در محل  رویش موهای زائد
2-21- با مالش ژل قبل وبعد ازاصلاح  صورت مردان و زنان باعث می شود ديواره پوست كمتر تخريب شده وزخمهای ايجاد شده خيلی زود بهبود يابد و هيچ گونه آثاری برجای نماند واينكه تكرار اين عمل باعث جلوگيری از تخريب  كلی صورت می شود .
2-22-  جلوگیری از تخریب پوست و طراوت بخشیدن به پوست با مالش ژل قبل وبعد از اپیلاسیون برای خانمها و از درد هنگام اپيلاسيون می كاهد وانجام اين عمل را آسانتر می كند .
2- 23-  جلوگیری از ایجاد  زخمهای کوچک روی پوست قبل و بعد از   اصلاح  برای  خانمها، اين زخمها می توانند باعث ايجاد لك وچروك روی صورت شوند وباعث از بين رفتن زيبايی پوست صورت در دراز مدت می شود و ماليدن ژل آلوئه وراء نمی گذارد صورت شما در دراز مدت زيبايی خود را از دست دهد .
                                                                                                         
3- درمان سرما خوردگی  

خوردن ژل یا پودر یا عصاره آلوئه وراء می تواند انواع سرما خوردگی را درمان نماید و می بایست دستان و صورت خود را مرتب با ژل آلوئه وراء ضد عفونی کرده وبه میزان کافی به دست وصورت ژل مالیده شود . مالیدن ژل به سطح خارجی هیچ ضرری برای چشم ندارد و ویتامین های موجود درژل نیز قدرت جذب بالایی دارد ودرتکمیل آب بدن شخص سرما خورده  جهت بهبود تاثیرفراوان دارد.                                                                         
4- درمان خارش در بدن
ژل آلوئه وراء خارشهایی که بواسطه  قارچ در بدن به  وجود می آید را می تواند درمان نماید ولی خارشهایی که منشا درونی داشته باشند را نمی توان با مالش ژل ازبین برد و باید منشا داخلی را پیدا کرد و درمان را به روش خاص خودش انجام داد.
5- درمان گوش درد با آلوئه وراء
 ژل آلوئه وراء قارچها ومیکروب ها وباکتری های موجود درگوش را   می كشد و درترمیم زخمهای داخل  گوش و ترمیم  پرده گوش نيزنقش بسزايی دارد.
6- درمان گزیدگی حشرات با ژل
 وجود آنتراکینونهای موجود درآلوئه وراء دارای خاصیت ضد سم وضد درد می باشند و در درمان گزیدگی حشرات از پودریا عصاره یا ژل گیاه استفاده می شود.
7- درمان سوختگی وزخم    

در درمان سوختگی و زخم می توان از ژل آلوئه وراء استفاده  کرد و پودر ، عصاره و يا ژل آلوئه وراء  بیشترین  کاربرد را دردرمان زخم  و سوختگی   دارند و می توان گفت این گیاه دارویی دردرمان سوختگی و زخم بسیار زود  عمل می کند .      
                                           
8- درمان شوره سر 

ژل آلوئه وراء برای درمان شوره  سر پس از شستشو موثر است و استفاده مقداری روغن بادام  پس ازمالش با ژل می تواند در بهبود تاثيرزيادی داشته باشد انجام اين عمل به مدت يك ماه باعث بهبودی كامل می شود. 

 9- بهبود التهاب بدن 

خاصیت ضد التها بی آلوئه وراء اعم ازژل وعصاره آن می تواند درتسکین اندام کوفته تاثیرداشته باشد.
10- درمان کچلی ناخن ودست وپا

هرنوع  کچلی و درد ناخن دست وپا را می توان با مالش روزانه ژل وعصاره درمان کرد.         
 11- ضد عفونی لباسها ومحیط زندگی
 جهت جلوگیری ازآلوده شدن بدن ازانتقال میکروبها وسایرقارچها درزمانی که بدن و لباسهایمان ومحیط زندگیمان باافراد آلوده درتماس باشد وفکرمی کنیم که آن امراض به ما انتقال یافته مثلا اگرچنانچه کسی آلوده به میکروبی باشد می توانیم با ژل آلوئه وراء محیط  زندگی خود راضدعفونی کنیم                                          
 12- درمان چشم درد
  شستشوی پلک ها وسطح بیرونی چشم هرچه قدربا ژل آلوئه وراء انجام گیرد نه تنها ضرری ندارد بلکه موجب ازبین رفتن قارچ ها وباکترهای موجود در  اطراف  چشم می شود اگرچه در از بین بردن زخم داخل چشمی و قارچها و همچنین ویروسها وباکتری هائی که به صورت عفونت ظاهر می گردند بسیار مفید هستند واز افزایش فشارداخلی چشم جلوگیری می کند وباعث شفافیت چشم وازبین رفتن زردی چشم می گردد واکسیژن را به سرخرگ های چشم می رساند ولی به  لحاظ  کنترل  نبودن مواد خشک کننده موجود در ژل آلوئه وراء گاهی اوقات چشم دچار خشکی می شود و برای کسانی  که  دارای
                                            
مهارت دراین کار نیستند پيشنهاد نمی شود و به افرادی که از ژل آلوئه وراء برای چشم استفاده می کنند توصیه می گردد، پس از مصرف چنانچه  احساس خشکی در چشم خود كنند به پزشك مراجعه نمايند وادامه درمان با ژل را قطع نمایند استفاده ازعصاره آلوئه وراء به لحاظ زیاد بودن مواد خشک کننده درآن برای سطح  داخلی چشم اکیدا ممنوع است. استفاده از ژل وعصاره آلوئه وراء برای ساخت داروهای  چشمی بسیار مفید و مقرون به صرفه می باشد.
13- تاثیر ژل آلوئه وراء در رفتار های آمیزشی
 استفاده ازژل آلوئه وراء درسطح مورد نظردر مردان و زنان باعث بهداشت روابط جنسی شده وبا ايجاد اطمینان به اینکه هرگونه قارچ وباکتری و ویروس در نواحی خارجی کشته می شود و قابل انتقال نمی باشد علاوه بر رعایت بهداشت از نگرانی زمان مقاربت کاسته شده و موجب شادی بیشترمی گردد، روان کننده ای مضاعف و باعث لذت بیشتر می شود، بو ی نامطبوع آلت تناسلی را از بین می برد و باعث لغزندگی بسيارمی شود،مخصوص آقایان وخانمها بدون عوارض جانبی می باشد وخاصیت ضد التهابی آن باعث کاهش حساسیت آلت تناسلی گردیده و در طولانی بودن زمان کار نقش موثری دارد وهمچنین باعث درمان هر گونه زخم و نازکی  و درد در نواحی تناسلی در کوتاهترین  زمان می گردد و مالیدن ژل اندکی قبل از نزدیکی موثر است .
14- درمان بواسیر 

درمان با شیاف ژل ،عصاره يا پودرآلوئه وراء می تواند دردهايی که  بواسطه  باد بواسیر، دردهای ناشی از قارچها و باکتریها در روده بزرگ ودهانه مقعد ایجاد می شود را درمان نموده والتیام بخشد وهیچگونه عوارضی هم ندارد مقدارژل مورد استفاده هر چه قدرزیاد باشد ضرری ندارد ولی20 گرم ژل در هر وعده  کفایت می کند. آلوئه وراء سازگار با باکترهای مفید روده  بزرگ می باشد .  شياف عصاره بيش از روزانه 200 تا 250 ميلی گرم كفايت می كند.
                                                  
15 - درمان دندان ولثه
 آلوئه وراء به عنوان يك ماده فعال در پيشگيری از پوسيدگی های دندانی در ژل های تمیز کننده دندانها استفاده می شود قرقره ژل چرخ شده يا جویدن ژل آلوئه وراء برای تمیزکردن وتسکین درد دردهان ودندان ها ولثه ها مفید است . از ژل آلوئه وراء می توان برای نابود کردن باکتری ها ومیکروب های موجود دردهان استفاده کرد وهمچنین از درمان دهان سوختگی ناشی از خوردن غذای گرم و آفت دهان کاربرد دارد . 

در پژوهش های جدید معلوم شد که آلوئه وراء بهتر ازخمیردندان عمل می کند آلوئه وراء حاوی ترکیبات دارویی مختلف است که برای درمان زخم ها کاهش درد درلثه و دندان و دهان مفید است وخاصیت ضد التهابی دارد. برای درمان بوی بد دهان ودندان ولثه ها كه ناشی از وجود باکتری و ویروس ها می باشد می توان به روش بالا ازژل آلوئه وراء استفاده کرد. 

 16- درمان ضعف با خوردن ژل آلوئه وراء  

در درمان ضعف با خوردن ژل هرگونه ضعف از بین رفته ونیروی نسبی  به جسم انسان برمی گردد. به اين علت كه ویتامین ها وقند ها ودیگر موارد مورد نیاز بدن که در آلوئه وراء وجود دارند به سرعت جذب بدن می شوند واین ژل درجذب سریع عملکردی شبیه قرصهای زیرزبانی دارند ومی توانند به سرعت خود را به سیستم گردش خون رسانده وبه کمک گلبول های سفید بدن بروند. 

17- درمان تيروئيد 

مصرف آلوئه وراء دردرمان تيروئيد درافراد مبتلا به اين بيماری مفيداست چه كسانی كه تيروئيد شان پر كار وچه كسانی كه تيروئيد شان كم كاراست ،استفاده اين گياه در كنار داروهای مخصوص تيروئيد لازم می باشد. ميدانيد كه افراد مبتلا به تيروئيد پركارعلاوه برمصرف دارو به مصرف انواع  ويتامين های گران قيمت هم نيازمندند تا بتوانند ويتامين مورد نياز بدن خود را تامين كنند. مصرف ژل آْلوئه وراء چه به صورت مستقيم وچه تبديل آن به يك  نوشيدنی میتواند جايگزينی مناسبتر از انواع ويتامين ها باشد و اين را نيز می دانيد كه گوشت قرمز برای افراد دارای تيروئيد پركارخطرناك است كما اينكه بدن
 
انسان نيازبه آمينواسيدهای موجود درگوشت دارد ومصرف ژل آلوئه وراء  می تواند نياز بدن مريض را ازمواد گوشتی برطرف كند و ديگر نيازی به گوشت  قرمز نيست و جايگزين كردن ژل آلوئه وراء به جای گوشت قرمز برای افرادمبتلا به  بيماری تيروئيد بسيارمفيد است وهيچ گونه ضرری هم ندارد. ژل آلوئه وراء برای افراد مبتلا به تيروئيد كم كارمی تواند يبوست را دراين افرادازبين ببرد ومانع جذب اضافی مواد در بدن شود وعلاوه برتنظيم كردن فعاليت تيروئيد باعث تنظيم شدن وزن شخص مبتلا نيز می شود. 
ضرورت مصرف آلوئه وراء
 داشتن برگ گياه آْلوئه وراءدرمنزل نشانه فرهنگ خانه است كمااينكه  فرهنگ هرخانه تاحد زيادی به نوع تغذيه واهميت به سلامت افراد خانه وهمچنين پيشگيری ازابتلا به امراض وبهداشت خانواده بستگی داردومصرف آلوئه وراء می تواند به ما كمك كند تا سالم بمانيم وتغذيه ای مناسب داشته باشيم وهم چنين بهداشت فردی وجمعی خانه را رعايت كنيم ودرپيشگيری ازابتلا به امراض گامی موثر برداريم به شرطی كه آلوئه وراء را بشناسيم ودرمصرف آن مرتبط با نيازخودآموزش ببينيم. با مطالعه اين تحقيق میتوانيم تا حدی به اين علم دست يابی پيدا كنيم.

 18- استفاده از ژل  برای مو 

استفاده ازژل آلوئه وراء می تواند باعث تقويت پوست وموی سرشده و از خشكی و شكنندگی مو جلوگيری نمايد و موجب شود تا فردی كه موهای خودرا با ژل اين گياه آغشته ميكند موها يی لطيف وزيبا داشته باشد وباعث تقويت پياز مو می شود. 

 19- درمان تبخال  

در درمان تبخال مالش ژل روزانه چهار بار بمدت دو روز تبخال را كاملا بهبود می بخشد مصرف ژل باعث می شود تا محل تبخال كه اكثرا كبودی از خود به جای می گذارد را درمان بخشيده وترميم كند .

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۰/۱۷ساعت 19:42  توسط   |